Kulak İçi Kulaklık Nasıl Temizlenir?

Kulakliklar evde, yolda, sporda yani günlük yasantimizin her anında kullanabileceğimiz için hayatımızın vazgecilmezi haline gelmektedir. Bu uzun süreli ve sık kullanimlar kulakliklari bi hayli kirletmektedir. Bu sorun kulaklik temizlemeyi düzenli yapmamizi gerektirmektedir. Aksi halde kulakliklar da mikroplar birikerek kulakliklardan gelen sesi boğuklastirmaya baslayacaktır.
Silikon parçası kulağın içine yerleştirilerek kullanılan kulak içi kulaklık temizleme işlemi için kulak temizleme pamuğu, diş fırçası, oksijenli su ve etil alkol kullanabilirsiniz.
Kulaklığın içi nasıl temizlenir diyorsanız, işe silikonlu kısmı çıkararak işe başlayın. Bu parçaların yedeği varsa silikon kısımları yenileri ile değiştirebilirsiniz.
Kulak içi kulaklık temizliği için kulaklığın içini etil alkol veya oksijenli su ile nemlendirilen kulak pamuğu veya diş fırçası yardımıyla hafifçe temizlemelisiniz. Bu esnada çubuğu veya fırçayı yeniden nemlendirmeniz gerekebilir.
Her parçayı kağıt havlu ile kuruladıktan sonra iyice havalandırarak kurutmayı unutmayın.Temizlediğiniz veya yenisiyle değiştirdiğiniz silikonları takarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı malzemeleri kullanarak AirPods kulaklıkları da temizleyebilirsiniz. Kafa bantlı kulaklıkların yüzeyi daha büyük olduğundan kulak çubuğu ile temizlemek çok zor olur. Bu nedenle kafa bantlı kulaklıkların süngerlerini çıkardıktan sonra, spreyli şişeleri etil alkol veya oksijenli su ile doldurarak kulak üstü kulaklık temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Yüzeyi hafifçe spreyledikten sonra yumuşak bir bez ile kulaklığı silebilirsiniz. Kulaklık süngerini temizlemek için ise nemli bez ve sabunlu su kullanılabilir. Süngerleri kullanmadan önce iyice silmeyi ve kurutmayı da unutmayın. Kulaklıkları temizlerken iç kısma sıvı teması olmamasına dikkat etmelisiniz. Kulaklık ıslandığı takdirde performansında düşüş veya tamamen bozulma olabilir. Kulaklığın kendi kullanım kılavuzunda temizlik için başka bir yöntem belirtiliyorsa onu uygulamalısınız. Ve unutmayın; kulaklıkta kullanım nedeniyle kötü koku bulunuyorsa kulaklığı incecik bir tülbente sardıktan 
sonra bir gece karbonat içinde bekletebilirsiniz. Böylelikle kötü koku gidecektir. Çamaşır suyu, cam temizleyici gibi temizlik ürünleri cihazınıza zarar verebilir. Alkol oranı yüksek kolonya, dezenfektan gibi ürünler kullanmayı tercih edin.

kulaklık tamiri için Whatsapp 'dan kulaklığınızın Resmini ve Sorununu ileterek bilgi ve fiyat alabilirsiniz

Whatsapp!