AirPods Pro ve AirPods Max için Bul ağı üzerinden bulma işlevi şimdi etkin

AirTag'in piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple, kaybolan cihazları bulmak için yalnızca sahibinin iPhone'undan ve cihazın Bluetooth bağlantısından değil, daha fazlasından yararlanmak için Bul özelliğini genişletmişti. Yeni Bul ağı, AirTag iliştirilmiş kayıp eşyalarınızı bulmak katılmak için diğer kişilerin iPhone'larını, iPad'lerini ve Mac'lerini kullanabilir. Apple iOS 15 ile birlikte AirPods Pro ve Max için de Bul ağından yararlanma imkanı sunacaktı ve kısa bir gecikmeden sonra özellik nihayet kullanıma sunuluyor.

Aslında Bul uygulamasını kullanarak AirPods kulaklıkları bulmak zaten mümkün, ancak bu işlev şimdiye kadar çok sınırlı bir çalışma biçimine sahipti. Yalnızca bağlı cihazın Bluetooth aralığında çalışıyordu. Eğer kulaklığı ev, iş yeri veya benzeri dar bir alanda kaybettiyseniz, bulmanız mümkün oluyordu. Cihazın pilinin bitmiş olması durumunda en son görüldüğü konum bilgisi haritada gösteriliyordu. Ancak onları dışarıda bir yerlerde unuttuysanız veya kaybettiyseniz, söz konusu işlevin herhangi bir yararı olmuyordu.

AirPods Pro ve AirPods Max için gelen en son ürün yazılımıyla, başkalarının yardımıyla kulaklıkları bulmak biraz daha kolay hâle geliyor. Apple?ın daha geniş Bul ağına kayıtlı diğer cihazlar, bu aksesuarlara yaklaşırlarsa konum bilgisini ağ ile paylaşacaklar. Tabii ki, bunun gerçekleşmesi için öncelikle AirPods'un Kayıp Modunu açmanız gerekecek.

Ayrıca güncelleme, yakındaki AirPods kulaklıkları ararken Bul uygulamasının arayüzünü de yeniliyor. Kullanıcı arayüzü artık AirTags'in detay ve navigasyon ekranına benziyor, ancak AirPods'da U1 Ultra Geniş Bant çipi bulunmadığından yönle talimatlar yok. Sadece kulaklıklardan ne kadar yakın veya uzak olduğunuz konusunda size ipucu veriyor.

Bu yeni ve önemli işlevi edinmek için AirPods Pro ve AirPods Max'i en son cihaz yazılımına güncellemeniz gerekir. Apple'ın kulaklıklarının güncellenmesi elle başlatılmıyor, otomatik olarak, rastgele gerçekleştiriliyor. Bu nedenle kulaklığın yazılımını belirli aralıklarda kontrol etmenizde fayda olacaktır.

kulaklık tamiri için Whatsapp 'dan kulaklığınızın Resmini ve Sorununu ileterek bilgi ve fiyat alabilirsiniz

Whatsapp!