Kablosuz Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kablosuz Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

§  Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey çekim gücü kapasitesidir. Alacağınız ürün en az 10 metre çekim gücü kapasiteli olmalıdır.

§  Daha sonra şarj olma süresi çok uzun olmamalıdır. En az 1 hafta şarjı tutmalı kısacası hızlı şarj olmalı yada kendi şarj ünitesi olmalıdır.

§  Kullandığınız telefon ile uyumlu olması gerekmektedir. Böylelikle devamlı bağlantı kopmaları sorunları ile karşı karşıya kalmazsınız..

§  Bluetooth kulaklıkların bazı modellerinde çok kısa da olsa kablo bulunabiliyor.Bu kablo uzun süreli kullanım durumunuza göre boyun kısmınızda rahatsızlık verebilir. Bu nedenle bütçenizin durumuna göre sıfır kablolu modelleri tercih edebilirsiniz. Beni rahatsız etmez diyorsanız da gönül rahatlığı ile kablolu modelleri de tercih edebilirsiniz.

§  kulakiçi & kulaküstü kulaklıklar kişiye ve kullanım durumuna göre değişmektedir.

§  frekans aralığı ne kadar geniş olursa sesteki ince detayları o kadar çok hissedersiniz. Bir de bass ağırlıklı kullanımlar için daha düşük frekanslı, tiz ağırlıklı kullanımlar için yüksek frekanslı kulaklıkları tercih ederseniz tiz ve bass seslerini daha netr duyarsınız.

§  Hem kendi listemden hem de arkadaşımın listesinden muzik dinleyeceğim diyorsanız da aynı anda iki cihaza bağlanabilen bir kulaklık da alabilirsiniz. Hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza da bağlanmasını isteyenler için kullanış sağlayabilmektedir.

§  Kulaklığınızın kullanım yerine göre mikrofonun konum değiştirme özelliğinin olması da sizlere avantaj sağlayabilir.

§  Telefonunuzun yanında bilgisayarda da kullanmak istiyorsanız bluetooth özelliğinin yanında USB ( C- TYPE ) desteği olan kulaklıklar almalısınız.

§  Noise Cancelling özelliğine sahip kulaklıklar gürültüyü engelleyerek toplu taşımada veya kalabalık ortamlarda daha rahat bir kullanım sunar. Bazı bluetooth kulaklıklar hareket ve çevreye duyarlı olarak gürültü engelleme modlarını aktifleştirebilme özelliğine sahiptir.

§  Bütçenizin durumuna göre suya ve terlemeye karşı dayanıklı kulaklıklar alınmalıdır

§  Dahili depolamaya sahip bluetooth kulaklık alırsanız yanınızda ek cihaz taşımadan müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Mesela 4 GB dahili depolamaya sahip bir kulaklığa aldığı kadar şarkı yükleyip telefonunuzun hafıza ve bataryasını yemeden kullanabilirsiniz. Bu tip kulaklıklar tabi ki de diğerlerine göre daha pahalıdır.

kulaklık tamiri için Whatsapp 'dan kulaklığınızın Resmini ve Sorununu ileterek bilgi ve fiyat alabilirsiniz

Whatsapp!