Bozulan Kulaklık Kabloları Tamir Edilebilir mi?

Bozulan Kulaklık Kabloları Tamir Edilebilir mi?

Kulaklıklar, dijital ortam da sesli verileri dinleyebilmemiz ve daha iyi anlayabilmemiz için önemli donanımlardan biridir. Kulaklıklar, çağımızın yeni nesil teknoloji şartları ile birlikte kablosuz olarak üretilmeye devam etse de bir kesim halen kablolu kulaklıkları tercih edebiliyor. Kablosuz kulaklıklar bazı kişiler tarafından yeni çağın teknolojisi olarak nitelendirilse bile, kablolu kulaklıkların yeri kayıpsız sonuçlar için kesinlikle farklıdır. Kablosuz kulaklıklar, bluetooth veya wi-fi teknolojisi ile bağlantı kuran ekipmanlardan biridir. Bu aşamada, ekipmanlar gecikme hızı gösterebiliyor. Gecikme hızı kalitesi ise; bluetooth arabiriminin sürümü ile gerçekleşiyor. Bu durumda ise kullanılan bluetooth teknolojisinin kalitesi, gecikme hızını belirleyen ana unsur oluyor aslında.

Kablolu kulaklıklar, herhangi bir kablosuz bağlantı şekli ile iletişim kurmadığından dolayı gecikme hızı gibi bir orana sahip değildirler. Dolayısıyla gecikme hızı sevmeyen kişilerin kablolu kulaklık tercih etmesi gerekiyor. Son nesil Bluetooth ve Wi-Fi teknolojilerinde gecikme hızı epey düşürülmüş olsa bile, gecikme oranı yine de görünebiliyor. Dolayısıyla kablolu kulaklar halen bir numaralı tercih ediliyor. Özellikle oyun oynamayı seven ve profesyonel oyuncu olma yolunda ilerliyorsanız kesinlikle kablolu kulaklık tercih etmelisiniz. FPS oyunlarında milisaniyelik bir gecikme size dezavantaj olarak geri dönebilir. Bu durumda tercihiniz mutlaka kablolu ekipmanlardan yana olmalıdır.

Kablosuz kulaklıklar, temizlik konusunda kablolu kulaklıklara göre daha avantajlı olarak kabul edilse de, gecikme hızı konusunda dezavantajlı konumdadır. Kablolu kulaklılar ise gecikme hızı konusunda en iyi tercih olarak kabul edilse de, kablolu olduklarından dolayı temizlik konusunda dezavantajlı konumdadırlar. Kablolu kulaklıklar etrafta sürekli kablo kalabalığı yaptıklarından dolayı zaman zaman bu kablolara takılabiliyoruz. Kablolara takıldığımız durumlarda ise bu cihazlar zarar görebiliyor ve kablo kısımlarında aşınmalar hatta bozulmalar olabiliyor.

Bozulan Kulaklık Kabloları Tamir Edilebilir mi?
Kablosuz kulaklıklarda kablo bozulması gibi bir durum olmayacağından dolayı bu ekipmanlar çok daha mantıklı görülebilir. Ancak, kablolu kulaklıklar ortalıkta kablo kalabalığı yaptığından dolayı kablo kısımları kısa sürede bozulabiliyor ve kablo değişimi gerekebiliyor. Kablolu kulaklıklar yeni nesil teknoloji ile birlikte çok daha güçlü olacak şekilde dizayn ediliyor. Hatta o ki; kaliteli kulaklıklarda kablonun dış yapısında ekstra bir malzeme ile güçlendiriliyor. Bu durumda kablolar çok daha dayanıklı olabiliyor. Eğer kablolu kulaklığınız bozulduysa ve tamir etmeyi düşünüyorsanız kesinlikle her şekilde tamiri mümkündür.

Kablolu ve kablosuz kulaklıkların tamiri elbette mümkündür, ancak kablonun çok zarar görmemiş olması gerekiyor algısı yanlıştır. Eğer zarar gören kısım gerçekten çok kötü durumdaysa dahi tamiri mümkündür. Tamir işlemi kablonun değişimi gerekiyorsa değişimi driver( hoparlör sürücüleri değişmesi gerekiyorsa değişimi veya kırılan menteşe plastik aksam ise dahi değişimi tamiri) mümkündür. kesinlikle performansını sevdiğimiz tatminkar kulaklıklarımızı atıl olarak bırakmıyor çöpe atmıyor whatsapp hattımızdan fiyat teklifi alarak aynı gün içinde yenilenmiş olarak geri kazanabilirsiniz.

kulaklık tamiri için Whatsapp 'dan kulaklığınızın Resmini ve Sorununu Başta belirterek Ulaşabilirsiniz

Whatsapp!